Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 3113195



*

nr 311 3195


Keramik

UE, 8 del


Utrop:

100 kr

Såld:

750 kr

Sista tid för bud online:

måndag 26 april 2004
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
20/4 19:46:06 1      200 kr
20/4 21:01:56 2      150 kr
21/4 20:16:39 2      200 kr
21/4 21:01:48 3      400 kr
21/4 21:02:53 3      400 kr
24/4 18:34:39 4      300 kr
25/4 20:35:38 5      500 kr
25/4 22:45:02 6      Vinnande bud
26/4 14:49:55 7      600 kr
26/4 14:50:40 7      650 kr


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 20:19
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 20:13
  • 6166 Fat
    4 st, Kina/Japan. Diameter: 21-41 cm
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 18:57
  • 6643 Fat
    Mateus, Porutgal, porslin. Diameter: 42 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 18:31
  • 6644 Fat
    med hänklar, Agneta Livinj, keramik. Diameter: 35 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 19:02
  • 6539 Fat
    Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 19:33




Ladda ner broschyr